IRONMAN 70.3 Cozumel:

Date: 2014-09-21
Location: Cozumel, Mexico
Sport: UltraRunning
Distance: 70m
Description: 
Race Director: 

Result for 2014

Andres Vargas
Juan Pablo Carrasquedo
Argelia Carone
Jesus Barranco
Fabian Omar Rosas
Miguel Marquina
Axel Mora Rodriguez
Antonio Sanchez
Hector Reyes
Jose Lopez Gallego
Audel Contreras
Russell Bartoli
Omar Ramos Gonzalez
Rizo Francisco
Team Rebeldes
Eva Baur
Andrea Martinez Zamora
Juan Bernal
Ramon Nakash
Francia Garcia
Federico Ramos
Team Luz Gise Dan
Erick Ruiz
Layra Reza
Luis Trueba
Gerardo Mejia Arteaga
Fernando Tello GarcA
Daniel Ocanas
Imanol Luisa
Juan Carlos Greene Guillen
David Arzate Alvidrez
Rodrigo Nunez
Daniel Rock Aragon
Aileen Gallegos De La Riva
Daniel Fuentes
Carlos Martinez
Juan Carlos Baca
Jorge Contreras
Alexandra Van Asch
Alexandro Carrasquedo
Vicente Monroy Garcia
David Paredes
Ana Sofia Camberos
Addi Castillo Rivera
Cesar Guilbert
Team Kon3
Guadalupe Campos
Raul Sequelis Taboada
Alejandro Rocha Pintos
Adrian Dibildox
Ruben Perez Amezcua
Luis Lopez
Mauricio Maigre
Team Primates
Elizabeth Jaimes
Luis Jorge Chavez Gomez
Gustavo Virgen Villagomez
Daniel Perez Varela
Antonio Canale
Juan Carlos Diaz
MarA Lopez Padilla
Inigo Lorenzo
Jorge Moreno
Divia Hernandez Cadena
Tonatiuh Gonzalez Oses
Pablo Ruiz-Mateos Fernandez
Enrique Vera
Juan Contreras
Marcia Abreu
Jose Guerrero Torres
Nicolas Llorente
Blanca Ruiz
Luis Bucio
Ana Ibarrola Alvarez
Juan Ortigosa Enterria
Raul Rojas Salas
Norma Briz
Daliana Hegg Velez
Bernardo Arjona Zenteno
Sergio Chavez Navarro
Alfonso Zamora
Jonathan Zamora
Gerardo Ramirez Solis
Bianca Larrinaga Reynoso
Christopher Bello Lopez Portillo
Jose Puga
Santiago Fernandez
Minerva Yanez
Carolina Estrada
Chrsitian Faesi Puente
Yeimy Echeverria
Alejandro RodrGUEZ
Eddy Arditti
Daniel Carrillo
Jose Vazquez
Edgar Ivan Rojas
Jose Mondragon
Luis Leal
Juan Fernandez
Ivan Garcia
Juan De Aguinaco Castillo
Team Carnofua
Javier Fernandez
Alan Del Blanco Pueyo
Hugo Alday
Efren Xavier Campos
Hector Islas
Team Dai Pero
Hector Yubeili
Antonio Degorordo
Rosendo Martinez
Alejandro GarcA Meza
Dewey Jones
Marcos Tawil
Miguel Castanon Fernandez
Juan Mojica
Kerstin Rohwer
Oscar Montero
Francisco Anaya Puebla
Bruno Lazzeri Papayanopulos
Alberto De La Fuente
Anna Raptis
Sethaly Beyer
Daniel Menasse
Juan Carlos Marroquin
Hernan Kurgansky
Gabriel Galvan
Tessa Swigart
Hiram Gonzalez Zilli
Roberto Alcantara Plata
Chris Abbinante
John Najarian
Eugene Faut
Rafael Aviles
Carlos Mendoza Zaragoza
Edgar Gomez
Francisco Morales
Anibal Osorio
Team Carnopower
Jose Riba Palacios
Aaron Done
Israel Martinez Soriano
Jorge Cornejo
Braulio Filoteo
Esteban Pardo
Becky Henning
Santiago Gomez Mont
Omar Otaolaurruchi
Jennifer Hechler
Anselmo Robles Flaque
Alejandro Martinez
Jorge MartNEZ
Enrique Israel Guillomen Maldonado
Frank Serra
David Segura
Ramiro De Jesus Gutierrez Piedra
ThalA Ruiz
Estefania Ruiz Del Rincon
Carlos Corral Cabrera
Yanes Miura MacHado
Sergio Cervantes
Manuel Chavarria
Rodrigo Trejo
Ricardo Samaniego De La Fuente
Patrick Wilcox
Carlota Mattos
Adalberto Arguelles
Katie Jones
Fernando Viveros
Miguel Patjane
Teodardo Coronel
Juan Mora
Fernando Pineda-Reyes
Tracy Pineda
Mauricio Sandoval
Fernando Ramirez
Jesus Soria Garcini
Luis Ordonez
Jose Elohim Otero
Nisim Tourkia
Alejandra Pazos
Raul Perez
Ben Wilson
Fabian Gonzalez
David Morel
Carlos Ling
Guillermo Carreno Vazquez
Carlos Garibay
Ryan Martin
Blanca Gonzalez
Agustin Avila
Patricia Pacab
Jorge Ortega
Esteban Reyes
Jackie Nguyen
Ariana Dillman
Sam Dillman
Cesar Maldonado Candela
Alvaro Castellanos
Juan Manuel Diaz Benitez
Ana Paola Rivera
Bruno Goncalves
Fabio De Almeida
Andre MacEdo
Juan Murillo
Rosendo Rosas Goiz
Oscar Limon Perez
Mario Gonzalez
Team Ud Nos La P
Andrea Hathaway
Cedric Boily
Tonatiuh Gutierrez
Andres Villaquiran
Jorge Torres
Alberto Ortenzi
Guy Lacroix
Daniel Alpizar
Sarah Boily
Gabriel Martin Del Campo
Yanina Navarro
Lauro Neto
Nicolas Boily
Miguel Alvarado
Jaime Lopez Yanez
Jaime Lopez Guraieb
Anahi Campos
Agustin Cuadra
William Martin
Adriano Chinaglia
Claudio Biscola
Estuardo Rivera
Jorge Becerril
Kepler Leite
Carloshumberto Andrade Filho
Jose Luis Perez Roldan
Pavel Tanasescu
Aloisio Neto
Regis Eduardo De Almeida
Carlos Brito Perez
Alejandra Rosas
Claudio Coletta
Christian Argenis Perez
Victor Guerra
Maria Gabriela Galastri
Fabiano Galastri
Javier Farinez
Danielle Mousley
Riley Freeman
Rodolfo Gurdian Portocarrero
Ana Lopez Abarca
Airton Silva
Jairo Saenz
Mario Meza
Mark Wolf
Dorothy York
Scott Young
Ngoy Tomako Nsambu
Team Buck
Ricardo Fernandez
Fernando San Roman
Alma Esparza
Luis Tatis Cano
Eduardo Villa
Vinicius Gonzaga
Ulisses Pontes
Mauricio Del Castillo Espinosa
Mario Roman Mosqueda
Roberto Lopez Konschot
Berenice Roman
Beltran Simo
Adriana Martinez Trevino
Rodrigo Becerril
Marco Vigil Carvallo
Sacha Veillette
Sophie Tremblay-Paquet
Sergio Gonzalez
Ricardo Davalos
Diego Guzman
Tony Escareno
Pamela Hastings
Jonathan Goldman
Miguel Singer
Joshua Zagdanski
Daniela Miscio
Guillermo Nunez Terrazas
Carlos Ramirez Leon
Rodrigo Gomez Smith
Luis Sandoval Perez
Felipe Garcia
Ari Rajsbaum
Ricardo Rajsbaum
Jesus Garcia
Francisco Canedo
Debbie Croydon
Israel Jimenez Perez Mitre
Erick Flores
Andre De La Mora Ortiz
Antonio Fernandez Rubido
Roberto Arizmendi Diaz
Hector Cardenas Romo
Armida Morales Gil
Zoe Castillo Rivera
Begona Vazquez
Federico Chalela
Armando Silva
Fernando Luarca Jarquin
Argenis Perez Angel
Ross Sexter
Mario Hernandez
Ruben Ibarra
Eduardo Castaneda
Javier Belausteguigoitia
Hector Navarro
Fernando Mendez
Julian Gleizer
Elina Otero
Eduardo Mariutti
Maria Jose Ibarrola
Rodrigo Galguera Roel
Isabel Cabrejas Ruiz
Maribel Ruiz
Tomas Jr Cabrejas Ruiz
Paul Ikin
Ana Cabrejas
Tomas Cabrejas
Team Lobos
Rodrigo Aviles Miranda
Jorge Sanchez
Santiago Sandoval
Luis Alvarez Jimenez
Juan Eduardo Gonzalez
Rosalba Guerrero
Jaime Rabago
Marco Lopez
Jorge Cuevas
Christian Munoz
Elwira Karpinski
Maximiliano Gonzalez
Maribel Belderrain
Daniel Lee
Javier Solache
Dustin Penn
Mark Bigham
Christine Bigham
Bertha Berrones
Alejandro Ruiz Arias
Agueda Martinez Hernandez Magro
Marcel Boily
Ray Henning
MarA Eugenia Cola
Team Flowers
Team Martha Kar
Team Sofi Gonza
Team Soto
Team Alvarez
Aaron Sanchez Garcia
Jennifer Spieldenner
Ewa Komander
Ruth Nivon Machoud
Brooke Brown
Megan Riepma
Jeanni Seymour
Corrie Kristick
Valentina Carvallo
Leanda Cave
Arturo Garza
Michael Davidson
Rodrigo Sepulveda
Allan Villanueva
Raul Tejada
Victor Arroyo Bugallo
Chris Leiferman
Travis Hawkins
Francisco Serrano
Todd Skipworth
Steven Zawaski
Paul Ambrose
Andres Castillo Latorre
Rafael Ivan Izquierdo
Camilo Kejner
Diego Alvarado
Enid Martinez
Alex Colin
Jose Jimenez Lopez
Alejandro Figueroa
Jorge Garcia
Antonio Munoz
Eduardo Pantoja
Gerardo Ramirez
Carlos Eduardo Jardon Arriaga
Sophie Brillard
Jesus Gutierrez
Brenda Ramos
Clayton De Melo Rodrigues
Miriam Magalhaes
Harry Morton
Carlos Garibay
Lucia Lerma Labardini
Patricia Durante Magallanes
Julio Sotelo Ayuso
Rodrigo Delgado
Bernardo Huesca
Juan Patricio Alvarez Macias
Jorge Luis Aroche Tarasco
Armando GarcA
Ricardo Tueme
Cesar Anaya Davila
Jorge Luis Chan Valdez
Maria Casillas
Gabriela Beltran
Jose Daz Aladro
Euvaldo Villaboim
Manuel Salazar Gudino
Manuel Salazar Zayas
Gerardo Alfonso Araujo Parra
Ricardo Mejia
Pablo Meyer
Carlos Padilla Fabre
Ricardo Sala
Blanca MartNEZ
Ricardo Navarro-Torres
Jorge Rojas
Lorena Nieto Ross
Lars Hanschke
Eduardo Sanchez
Mirthala Narvaez
Juan Nadal
Alberto Araujo Lizarraga
Tristan Arnaud
Adan Romero Gutierrez
Quentin Arnaud
Juan Jose Perez Romero
Andres Del Rio Benitez
Bessy De Las Fuentes
Team Heroes
Team Life Tag
Sebastian Ochoa Marquez
Demetrio Sodi
Team Two Chicks A
Juan Castro
Lorenza Gallardo
David Vargas Mena
Manuel Jimenez
Enrique Acosta
Arturo Pando
Pablo Gorozpe
Jorge Ramirez Tubilla
Alejandro Flores
Valerio Braga
Manuel Bescos
Catalina Clave
Ricardo Calderon
Mentor Tijerina
Marissa Mejia
Jose Terrez
Team Tribo Do Esp
Jose Rivas Soberon
Jesus Aleman
Jose Mancilla
Jorge Roldan
Christopher Ibarra Medina
Juan Gerardo Mexia
Heath Peterson
Team Chinos Team
Daniel Olmos
Carlos Vazquez
Jose Bucio
Efren Estrada
Sergio Ayala
Armando Ramirez Santaella Urencio
Josue Gomez
Luis Montoya Paredes
Gonzalo Floreschapa De Echavarri
Balbina Garza Sada
Luis Gutierrez
Rene Frias Garcia
Luis Sierra Salazar
Ernesto Ueltschi
Sebastian Betancourt
Team Secrets
Jose Armenta
Diego Lozano
Francisco Ayala Arizpe
Maria Benitez
Ricardo Abraham Kanan
Mauricio Tijerina
Gerardo Garza Sada
Luis Pardo
Xavier Basave
Federico Cardenas
Fernando Cuesta
Jose Martabid Crutchik
Javier Ramirez
Dimitri Fafutis
Paola Melendez
Luis Suarez
Edgar Zarama
Ambar Nunez
Paris Ramos-Martinez
Leopoldo Valle
Team Los Fernande
Ricardo Alonso Bores
Roberto Benezra
Jessica Lopez Resendiz
Boris Delgado
Jose Rubio
Marcelo Weisselberger
Michelle Tristain
Leonardo Moreno Guerrero
Joe Pereira
Team Triarca
Victor Ramirez
Raul Cordero
Sharon Robertson
Team Speed
Alejandro Lopez
Giovana Andrea Ortiz Solis
Jose Alejandro Sandoval Velazquez Del Va
Eduardo Guerrero
Isaac Levy
Sergio Gonzalez Huicochea
Jorge Ojeda
Stwarh Cortes
Luciano Medellin
Alejandra Wiechers
Roberto Reyes
Antonio Tellez
Isaac Tapia
Janet Healy
Team Zepeda Gonza
Gris Tinoco
Oscar Chapa Azuela
Rodrigo Souza
Guillermo Oropeza
Michael Geier
Jorge Quiroga Gomez
Ramiro Bravo
Nayarena Rodriguez Cardenas
Team MoodyS De M
Carlos Felicio
Iracema Cabral
Caleb Smidt
Aaron Castro
Kelly Wolfkiel
Griselda Trejo
Gonzalo Algarra
Julieta Medina
Fernando Ruiz Galindo Pastrana
Diego Giron
Team Nortenos
Roberto Rodriguez Ramos
Tomas Chavez
Carlos De La Rosa Cortes
Rodrigo Haristoy
Santiago Salas Ferrari
Jose Memun
Jorge Huesca Campillo
Team Los Esca
Laura Gill
Juan Prada
Camilo Sanchez Lengerke
Ashanti Aguilar
Enrique Mayer Ramos
Alberto De La Pena Mendez
Rodrigo Campos
Manuel Cervera
Alvaro Castaneda De Lira
Paola Perez
Raymundo Camara
Cynthia Lezama
Karla Morales
Aydee Velazquez
Regina Obregon
Diego Amadeo
Angel Sanz
Carlos Vargas Loret De Mola
Daniella Vargas Arrarte
Arturo Trujillo
Joel Garcia
Minkyong An
Stephen Kowal
Gregoire Baudequin
Diego Arroyo
Carlos Ramirez
Ma Gonzalez
Jan-Daniel Kammer Rojas
Ricardo Grossman
Maria Dolores Najera
Julie Salas
Arturo Salas
Yates Minner
Patrick McGowen
Gabriel Nayar
Erick Leyva
Kirk Reinitz
Paulo Santos
Jim Freeman
Paul Fitzgerald
Fernando Martins
Camila Negri
Jose Valera
Jorge Cabrera
Gerardo Barba
David Chale
Juan Lara
Jacobo Vera Artazcoz
Adriana Vera Artazcoz
Martin Fernandez Torres
Armando Gutierrez
Dan Schwarzblat
Inigo Garcia Manzanares
Jeronimo Mariscal
Eduardo Flores Dip
Paloma Corona
Michel Vidauri
Juan Yanez
Marcos Tam
Marcos Gottfried
Fernando Saravia
Karin Evelyn
Jovan Padia
Jaime Valdes
Jesus Lugo
Edmundo Gonzalez
Jorge Arguello
Manuel GarcA
Pablo Robles
Abraham Kantel
Ivan Moreno
Team Mirandas
Julius Vincze
Hans Winsnes
Team Partida Tovar
Carlos Ferreyra
Francisco Perez
Marco Antonio Obeso
Camila Urdaneta Santa
Rodolfo Robles Prieto
Isaac Henares
Yamil Barbosa
Rene Carrera Herrera
Jesus Carrera Delgado
Jose Garcia
Julio Garcia
Elizabeth Esparza
Martha Zubillaga
Jose Morelos
Liliana Lovell
Kevin Bailey
Jackie Golison
Alfonso Bonifasi
Jose Antonio Gutierrez Labarthe
Antonio Ferrus
Gerardo Mansilla
Bernardo Santana
Team Challenge Ac
Luis Lopez Albarran
Leonardo Aranha
Catalina Rodriguez Valbuena
Scott Tedmon
Chuck Lohman
Gail Lohman
Victor Rivas Velasco
Kristilen Blackard
Paul Korder Ortega
Jim Harris
Oscar Pulido
Jefferson Vilela
Rocio Ayala Contreras
Reniee Cardoza
Chantel Maumus
Raymundo Salazar Martinez
Jose Ramos
Luis Alva
Team Ironman Jjr
Elias Rahmane
David Basave
Mauricio Arcila
Monica Narvaez Sanchez
Lauren McNiven
Daniel Ching
Diego Ching
Stefano Tassinari
Luc Cote
Juan Samuel Abarca
Francisco Solano
Tomas Santa Cruz
Team Nuuk
Team Kaniratlon
Ana Autrique Sierra
Fidel Irizarry Rivera
Krystal Irizarry Garcia
Jose Babilonia Acosta
Team Kland3stino
Yair Jimenez
Armando Razo
Rogelio Fernandez B
Juan Avina
Marco Tulio RamREZ Salazar
Cristobal Forno
Bruno Chinarelli
Eduardo Blanco
Juan Hernandez
Jorge Montalvo
Edgar Ortiz Velazquez
Team Discretos
Julio Carballido
Hugo Romo
Inigo Castillo
Roxana Winzig
Ernesto Lizarraga Gonzalez
Jose Carlo Hernandez Linaldi
Abel Pina
Flavio Orozco
Francisco MacIas
Paloma Islas
David Ysunza
Regina Ojeda
Victor Campos
Carmen Mari Ruiz
Gerardo Del Villar
Karla Leal Isla
Eduardo Carstens
Carlos Alatorre Vallarino
Gerladine Rivas
Juan Carlos MartNEZ
Daniela Acuna
Alfonso Aguayo
Team Micheladas
Steven Kilbride
Matt Kilbride
Antoine Delapree
Enrique Febles
Jorge Cedeno Alcala
Claudio Forno
Team Camo
Carlos Villacampa
Julen Martin
Nicolas Livacic
Francisco Torres Benitez
Arturo Valencia Del Toro
Mauricio Martinez Madero
Gabriel Saldivar
Guillermo Arce
Julia Diaz Zamudio
Gabriel Brinkman
Mauricio Hiriart
Diana Jurado
Alexander Ortega
Team Las Kukas
Ernesto Bolivar
Clarisse Baca
Alejandro Del Rio
Ramon Abascal
Team Don Gato S
Ignacio Fernandez
Edna Garcia
Donato Saldivar
Fernando Torres
Javier Delgado
Anibal Garelli
Alfredo Lara
Rafael Diaz
Ruben Vaca Noriega
Jose Paredes
Hugo De Vega
Francisco Cardenas
Raquel Izquierdo Denis
Armando Gonzalez
Rodrigo Aritzmendi Sobrino
Rodrigo Alegre
Eduardo Leite
Lionel Bony
Joseluis Valdez
Denis Potenza
Zeton De Los Santos
Juan Saldivar Gonzalez
Francisco Gonzalez Barragan
Roberto Zavala
Lorena Delbosque
Miguel Del Rincon
Guillermo Gonzalez Frankenberger
Eduardo Elizondo
Jannet Martinez
German Martinez Prats
Team Triproa
Guillermo Duran
Alejandra Gomez Ugarte Valerio
Richard Gayle
Ricardo Trevino
Hector Perez
Carlos Bustamante
Javier Salas
Marcelo Martinez
Jose Alvarez
Celia Peniche
Sandra Miranda
Luis Fortson
Crisia Santos
Lizbeth Tinajero
Manuel Cabrera
Rodrigo Moreno Gomez
Laura Gutierrez
Jaime Balderrama
Ismael Ortega
Noe Duran
Moises Diaz Fernandez
Joana Kfuri
Uriel Perez Ramirez
Gerardo Nevares Ontiveros
Javier Brera Lutzow
Cecilia Lucio
Jaime Jaramillo
Pablo Trochez
Dina Garcia
Bernardo Bremer
Fernando Guerrero
Luis Bosco Dieguez Cortes
Enrique Rubio
Mariana Rosas Huerta
Catherine Mitchell
Manuel Dominguez Leal
Kristian Tommasi
Ricardo Erdmenger
Dagoberto Morales
Gilberto Mendoza
Raul Cabrera
Cesar Munoz
Jose Vazquez
Abraham Contreras Avila
Hiram Morales Espinosa
Nicole Ortiz
Edgar Arellano Campos
Sergio Uribe Ortigoza
Maricarmen Moctezuma
Marcela Alvarez
Roman GarcA Stern
Oriol Bayo Pizarro
Daniel Alam
Miguel Juarez
Team Sirenitos
Michel Alvarez
Natalia Quesada
Manuel Chacon-Quiros
Stefan Reupke
Angela Sinner
Leticia Flores Santos
Fernando Perez Hernandez
Luis Bastar Celaya
Julio Cesar Morales Zavala
Bruno Bordoni
Paloma Rojas
Mauricio Goes
Fidencio Montemayor
Juan MejA
Francisco Herrera
Pedro Cajun Torres
Lorenzo Medina
Laura Velazquez
Haidet Sanchez
Lorena Tapia
Luis Femat
Daniel Sandoval
Oscar Grajales
Luis Tovar Gonzalez
Martin Queirolo
Ivan Gonzalez Robayo
Adriana Sanchez
Mauricio Velandia
Abraham Luna
Team Triatlon Col
Jorge Martinez
JoaquN Marin
Christopher Portugal
Diego Rivera
Juan Sanchez
Juan Pablo Noriega
Barbara Galvan
Marco Avina
Carlos Omar Aguilar
Erika Lopez Veana
Maria Ramones
Eduardo Luna
Team Gran Tarasco
Eduardo Cerimedo
Team Rodman
Team Untapped Sho
Patricia Quintero
Hortencia Hernandez
Gilberto Mendez
Serafin Gama
Armando Alcala
Mariano Montilla
Eduardo Tellez
Ricardo Moyano
Mario Enrique Sandoval
Arnoldo Garcia
Rodrigo Medrano
Margarita Franco
Jaime Montiel
Pilar Dominguez
Francisco Priieto Vazquez
Danillo Vieira Nunes
Pepe De La Garza E
Antonio Rincon Delgado
Jose Andrade
Leoncio Sanchez Ugalde
Jose Osorio Sima
Milko Rivera
Hector Sequelis
Mateus Santanna
Janette Gutierrez
Arturo Gonzalez
Guadalupe Tenorio George
Adrian Aguilar
Team Team Strader
Gloriana Villalobos Ramirez
Adriana Caballero
Team 3atp
Victor Almeida
Chip Grizzard
Eduardo Moretti Marques
Lorena Maya
Rafael Sanchez
Lauren Smith
Jose Barcena Sanchez
Agustin Hernandez Ruelas
Jaime Vazquez
Adriana RodrGUEZ Gonzalez
Guillermo Cruz Brodermann
Alfonso Fernandez De Castro Salas
Ana Gabriela Riva Palacio
Patricia Yrys
Team Los Huracane
Stephany Barba
Susana Feria
Alejandro Valencia
Ignacio Garciarce
Rodrigo Farias
Team Iron Rookies
Leonardo Accorsi
Maria Vergara
Juan Autrique
Sid Scheer
Bjorn Jahnsen
Rosa Vazquez
Carlos Santos
Alejandra Almaguer
Adriana Aguilar Priego
Andrea Nogueiras Carrera
Alexandra Nogueiras Carrera
Hugo Valdiviezo
Team Cumbres
Erik Cruz Guzman
Ramon Valdiviezo
Clara Tavera Juarez
Luis Larios
Enrique Carbajal
Myrna Morales
Jaime Delgado
Ruben Santillan
Carlos Badillo
Ricardo Campos
Benoit Dumay
Luis Viramontes
Team Smile Train
Manuel Valle Castilleja
Oscar Ramirez Solano
Javier Infante
Angel Cruz
Francisco Lopez
Juan Garcia
Team Topos
Guillermo Guerra
Ciro Contreras
Mauricio Guizar Arellano
Jose Luis Bermudez
Tim Gushwa
Pablo Hernandez
Antonio Lazarini
Alberto Acevedo
Marco Juarez
Patricia Godoy
Carlos Aleman
Eduardo Meza
Bernardo Fernandez Sanchez
Juan Iniguez
Max Gonzalez Mastache
Gustavo Maya Lopez
Andres Hernandez
Team Navi
Ruben Commesse
Miguel Garcia
Carlos Cuenca Escamilla
Alvaro Paz
Rafael Pinho
Salvador Perez
Rafael Arias
Ana Sarmiento
Armando Uribe
Fabiola Del Portillo L
Itzuri Rodriguez
Kristian Basurto
Aron Swyers
Luciano Petri
Yolanda Iribarren
Julio Sanchez
Team Ironwoman
Rocio Alvarez De Oyarzabal
Team Fightr
Mauricio Teran
Alberto Diaz Monroy
Jacobo Garza
Manuel Montellano
Martha Gonzalez
Roberto Saldivar
Roch Ward
David Baughman
Ernesto Venegas Chavez
Noe Perez Rosales
Scott Haydel
Jorge Rico
Pablo Lancaster Jones Guerrero
Diego Lecea
Stein Baughman
Lourdes Alonso
Team Brunner
Sofia Carmona
Ricardo Carmona
Gustavo Garcia Ibarra
Juan Jaramillo
Charles Vick
Amado Chapa
Salvador Mazadiego
Team RodrGUEZ
Team Iron Laak
Stephen Loden
Eric Griffin
Michael Griffin
Andrew Loden
Juan Manuel Marzuca Hoyos
Jose Gutierrez
Roberto Moreno Moreno
Antonio Santos Del Campo
Alfredo Iturbe
Saul Martinez
Rebecca Lock
Irving Rendon
Daniel Alvarez
Hector Arturo Ramirez Ruiz
Jaime Boter
Rafael Samudio
Yamir Arenas Cisneros
Dagmar Frehoff
Team Nbc Zenbike
Team Compadres
Francesc Colell Vendrell
Ivan Garcia
Jorge Vargas
Adrian Del Rio Bravo
Arturo Baez
Lourdes Morales
Rafael Davila
Luciano Contreras
Maria Jorge
Mauricio Sanchez
Mark Stein
Gustavo Sanciprian
Alvaro Montalvo Medina Luna
Katalina Smit
David Calvo Cespedes
Manuel Castillo
Hector Silva
Jose Uribe-Medina
Jose Aguilar
Irina Hentschel
Eduardo Fonseca Fons
Passam Yusef
Glendy Escalona
Oswaldo Henriquez
Nohemi Suess
Team Von Nacher T
Jose Paulino Novelo
Fred Scott
James Thurman
Pablo Hernandez Hagan
Misael Torres
Armando Berlanga
Team Uyuyuuuuys!
Salome Alvarez F
Julia Villalta
Maria Saucedo
Eduardo Rueda
Ana Arias
Yamile Abouzaid
Carlos Ramirez Ballesteros
Mauricio Ehlinger
Federico Tamayo
Willman Alejandro Camacho Tovar
Juan Ortiz
Felipe Alfonso Hernandez Maya
Gonzalo Nunez
Ricardo Cruzado
Diana Monica Reyes
Flor Lorena Zaldumbide Alcocer
Marco Antonio Alba H
Mauricio Lopez
David Gomez
Jose Guerrero
German Morales
Diana Robles
Jeffrey Weiss
Ricardo GarcA De La Cadena
Rodrigo Romero
Rodrigo Perez Ochoa
Francisco Marin Camacho
Ricardo Lopez
Duane Fraley
Alberto Reyes
Carolina Tolliver
Alejandro Aguayo
Denisse Campos
Luis Lopez
Carlos Santibanez
Rodrigo Ruiz
Marcial Rosales
Luis Ramon
Jose Luis Rodriguez Cantero
Adriana Garza
Juan Liendo
Jorge Blanco
Natalia Lopez Arrieta
Team Downunder
Team Uptop
Colin Riniker
Roberto Marin Banda
Francisco Ceron Martinez
Gury Perez Cestellos
Abraham RodrGUEZ Cortes
Benjamin Romero
Josue Vazquez
Mike Balcazar
Jose Garmendia
Luis Pineda
Team Ttzenbike
Adrian Jimenez Hernandez
Jimena Camara Rosado
Miguel Angel Moya
Amadeo Alvarez
Team Deheju
Carlos Mesta
Javier Rodriguez
Jose Dominguez
Pedro Martinez
Diego Peralta
Isauro Serrano
Gerardo Sandoval
Team 4020
German Portilla
Hector Flores
Bernardo Martin Del Campo
Mauricio Rafael Palomino
Martin Berger
Oscar Duvigneau
Gerardo Velasco
Josemaria Colin
Sergio Assia-Zamora
Ary Agami
Jose Loyola
Daniel Enriquez
Carlos Alvarez
Aida Garcia Perez
Martha Chincoya
Andres Bustos Morfin
Diego Bustos Morfin
Carlos Cruz
Angel Inigo
Ramon Verdugo
Kris Garcia
Miguel Quijano
Oscar Villagomez
Marcos Pijuan
Oliver Benitez
Hector Castro
Oscar Solis
Ricardo Ranfery Lopez
Beth Singer
Pastor Fragoso
Jose Antonio Gonzalez Alvarez
Alberto Kuri
Juan Velazquez Castorena
Daniela Munoz Castillo Rosete Mac
Oscar Ponce Macias
Carlos Sandoval
Jorge Lira Quirarte
Leticia Jimenez
Carlos Ariza
Rodrigo Peredo
Joel Mendez
Roberto Munoz
Pedro De Icaza
Enrique Martin Del Campo
Carlos Canales
Gerardo Lozada
Diego Villarias
Mario Alavez
Gerardo Rodriguez Kuri
Alfonso Sobero
Chuy Navarro
Hugo Navarro
Rudy Guzman Balan
Juan Buitron
Luis Alcerreca
Jorge Escudero
Jose Rosas
Francisco Barcena Garcia
Francisco Lerin
Team Kalann
Team Tere Soray
Felipe De Los Cobos
Franky Carlos Marrufo Arjona
Gabriela Julieta Sabido MartN
Pedro Luis Alvarez Gomez
Jennifer Thorn
Claudio Marques
Antonio Gonzalez
Willis Fisher
Kathleen Fisher
Alvaro Lopez Noya
Alexander Araya
Alfredo Shabot
Team Crazy Ducks
Adrian Pineda
Victor Aya Jamaica
Guillermo Sierra
Manuel Gutierrez Sola
Rusben Soriano Hernandez
Urso Morales Cruz
Miguel Mena
Alfredo Hurtado
Luz Ontiveros Tellez
Roberto Lima
Carlos Lizalde
Israel Vital
Emmanuel Garcia
Team Silva Bros
Octavio Toledo
Jesus Mendoza
Jorge Romo Hernandez
Francisco Penafort
Adriana Segura Reyes
Manuel Cid
Salomon Bueno Rojas
Jose Saloma Saloma
Alejandro Casillas
Mario Rueda
Humberto Sepulveda Lopez
Javier Trevino
Team Swim Bike Ru
Team Triarca
Ruben Rueda
Andrea Zullo
Karla Valdes Posada
Fernando Abdala Linage
Team Seahorses
Victoria Juanicotena
Charles Bourque
Ricardo Garcia
Edgar Castrillon Pena
Javier Paniagua
Norma Irigoyen Mendoza
Diego Hernandez Garcia Romay
Jaime Hernandez Garcia
Ernesto Rattia Lima
Irving Lopez Elias
Jorge Corvaia
Boris Perez
Marcos Velazquez Alvarez
Omar Ponce
Jose Arturo Alvarado
Team Triton
Edgar Carreon
Mario De J Espinosa Casarin
Carlos Reyes
Roberto Bravo
Michael McQueen
Raquel GarcA
Juan Carlos Zurita
Jorge Combe
Jodi Quinn
Karla Gerini
Roberto Molina
Team Zenbike
Valery Vaudran
Carol Armas
Raymundo Zepeda
Team Iron Laaks
Federico Gutierrez
Leon Gateno
Antonio Martinez Vessi
Inaki De La Parra
Josue Gradilla
Gabriela Munoz Torres
Ivan Corona Avalos
Angel Balbuena
Jose RamREZ
Gerardo Orozco
Raul Garcia Pina
Monica Tawil
Rodrigo Salazar Gomez
Sanchez Cesar Emilio
Team Space Monkey
Luis Cuevas Ruiz
Roberto Salido
Aramis Abrami
Leon Valtierra
Javier Garcia Acevedo
Erick RodrGUEZ Martnez
Mayco Canseco
Julio Melendez
Jose Zaga
Jose Cruz
Salomon Mussali
Gladys Solis
Rafael Gurrola
Aaron Enrique Martinez Marin
Luis Carmona
Ines Adriana Wong Diaz
David Espino
Jose Arguelles Rodriguez
Leandro Carbajal
Rafael Chacon
Team Orch`s
Jose Arguelles Gonzalez
Mario Quintana
Carlos Preciado
Team Gnp
Tomas Salas Flores
Youssef Achach
Odin Jimenez
Sandra Avila
Esperanza Ballesteros
Marco Antonio Santana
Ernesto Torres
Carlos Alcocer
Maria Parra Bazua
Dailene Erickson
Susana Montoya Meneses
Liz Martinez
Jessica Ruiz
Vanessa Aviles
Sebastian Galluzzo
Rodolfo Giles
Team Makini
Fernando Marin Davalos
Diego Agnelli
Hugo Lopez
Roberto Tellez
Juan Carlos Hernandez Tovar
Felipe Cardenas Lozano
Juan Pablo Izquierdo Tolosa
Luz Maria Torres De La Cerda
Vitor Guerra
Isaac Marquez
Alejandro Alonso Flores
Loretta Sellers
Hanna Schteinberg
Jose Aldana
Eduardo Chong
Federico Carmona
Rafa Bentata
Carlos Arias Amaya
Francisco Magana
Victor Morales
Samuel RamREZ Calvo
Emmanuel Pintor
Abraham Chomer
Mitch Hyra
Sandra Hyra
Alejandro Sanchez Ramirez
Alejandro Barron
Sara Viveros
Jose Guillermo Conde
Hector Conde
Eduardo Chacon
Marcos Reyes Arciga
Diego Altamirano Montero
Pablo Goycochea
Victor Castillo
Patricia Guerrero
Team Cozumel
Lupita Garcia Duran
Moises Castro
Diego Ontiveros
Alberto Medina
Marcos Garcia Hernandez
Cuauhtemoc Barriga
Eduardo Vargas
Richard Cardenas
Ernesto Aldama
Eduardo Salas Flores
Citlalli Zirate Ayala
Ivan Vega Rangel
Roberto Calderon
Nicolas Sanchez Mex
Rafael Guerra
Uriel Sanchez Ramos
Team Vespa
Hugo Quezada Hernandez
Ramiro Flores
Miguel Baeza
Arturo Sanchez Hidalgo Andrade
Team Atticus
Josue Rodriguez
Fabiola Rodriguez
Julio Padilla
Brian Bloom
Keelie Lindsey
Mario Collazo
Karen Hop
Georgina Tatiana Roque
Luis Melgar
Carlos Herrera
Priscila Dominguez
Eduardo Castro
Team Anphibio Ace
Team Wolfhow
Carlos Tut Villegas
John Flynn
Carlos Guevara
Francisco Castillo
Julio Garcia
Team Reloaded
Juan Vazquez
Ricardo Garcia Romero
Gilberto Romero
Gabriel Garcia
Rodrigo Uribe
Alfredo Rodriguez
Hector Ramirez
Jorge Diaz Gomez Luna
Carlos Garcia Hernandez
Ruben Gallardo
Team Ninguno
Julio Garza
Alfredo Pardo
Ana De Leon
Filippo Strano
Henry Rodriguez
Hans Siller Cabrera
Jose Luis Ortiz
Juan Santos
Lizbeth Tovar Sanchez
Efrain Zapata
Antonio Barahona
Team Las Adelitas
Carlos Galindo
Erick Escobar
Alfonso Sanvicente
Lynda Zirdok
Juan Rosales
Cesar Lopez
Juan Carranza
Alex Pacheco Lopez
Armando Ramirez Santaella P
Moises Quezada
Team Triton
Lorenzo Vela
Team Ae
Jean-Baptiste D'Abbadie D'arrast
Andrea Ramos Quezada
Juan Alamillo
Juan Alcocer
Rodrigo Cortes
Jaime Gonzalez
Milton Rodriguez Bueno
Alberto Fierro
Gabe Novelo
Team Power Playa
Toni Butler
Mauricio Brabata
Williams Cisneros
Jonathan Kepko
Mario Moreno
Ariadna Cardenas
Jalil Sanchez Romero
Team H10
Alan Carrillo Avila
Gabriela Patron Gonzalez
Alejandro Gonzale Reyes
Raymundo Becerra
Felix Herrera Ruiz
Amin Manzouri
Estrella Rico
Hector Lavalle
Ignacio Cano Peraza
Team Runner
Ragnar Pazos Arjona
Allan Reyes Palacios
Team Professional
Ligia Elena Castillo Aleman
Team Team Vegas
Jose Arciniega Ramos
Team Big Mama's
Team MakoS Team
Adalia Cantu
Margaret Sanchez
Francisco Migoya
Team Guidos Team
Jair Garduno Montalvo
Orlando Otero
Arminda Partida
Perla Jimenez
Gabriela Chavez Gonzalez
Miguel Canto
Patricia Pinelo
Team Los Chifla
Pedro Alfonzo
Team Runners Cozu
Jorge Vazquez
Perlita MacIas Medina
Team Iron Mid
Team Quigars
Lourdes Vargas Gonzalez
Ramon Cerna
Gabriel Lopez Cervera
Christopher Lopez
Emmanuel Montes De Oca
Juan Pablo Lozada Luna
Team Panda Team
Team Trirunners
Arturo Ornelas
Mariana Martinez
Ilya Slepov
Miguel Cardenas Romero
Oscar Tijerina
Rodrigo Troconis
Sergio Hernandez Reyes
Salvador Perches
Team Conejos Team
Juan Villegas
Ismael Diaz Barriga
Christian Del Valle Calderon
Ricardo Chavarria
Rodrigo Sanchez Rucobo Huerdo
Charles Lindsey
Andres Solis
Daniel Martinez Ortega
Mauricio Aceves
Team Culey
Jaime Hernandez Mora
Enrique Gongora
Aida Hernandez
Carly Casarrubias
Fabricio Arechederra
Team Trirunner Co
Raul Aguayo
Felicitos Poot
Gabriel Yam
Team Spin Bike Ce
Miguel Gonzalez
Riccardo Garcia Corona
Vanda Zemkova
Ruben Grande Amador
Ed Bice
Team Lovi
Enrique Trevino
Amador Fernandez
Team Tribu
Sandra Rocio Chavez Galicia
Team Tri Blu
Team Forza
Juan De La Sancha
Fabian Bifaretti
Galileo Rebollar
Ivan Castillo
Abraham Cherem
Team Threecoz
Mireya Mendez
Luis Castelan
Lidia Rosaldo Mendez
Antonio Moreno Urrutia
Team Algecri
Cuauhtemoc Berrelleza
Miguel Peraza
Leopoldo Yam
Teofilo Gonzalez
Jesus Pedroza
Jose Maria Conrado
Eduardo Marin
Marc Van Den Broeke
Alejandra Basave
Quinn Wirz
Guillermo Solis
Heriberto Herrera Mayo
Oscar Silva Eguibar
Eli Rush
Carlos Armando Hernandez
Enrique Martinez
Carlos Galvan
Jose Gutierrez
Medina Carcamo Adrian
Cervantes Segura Mario
Martin Cervantes Lorenzo
Team Go Diego
Diaz Claudio
Segura Angel Francisco
Angulo Adrian
Cervantes Eligio
Miguel Castillo
Cerdeira Moran Pamela
Gimer Novelo
Nelly Becerra
Cinto Edgar
Team Cantarell Portilla Terrones
Edgar Fonseca
Diego Mora
Manuel Serrano
Mariano Dzay
Team Rocha
Luis Miguel Pradies
Gabriel Maldonado
Rafael Reyes
Marco Antonio Arechederra
German Rios
Carlos Gutierrez
Ricardo Manrique
Ivonne Vargas
William Gabriel Silva
Arturo Aguilar
Gerardo Lozano
Marlene Granados
Fabiola Jimenez
Rodrigo Pineda
Brauny MacDonel
Claudia Dzay
Fabiola Corona